Pokládka podlah, nivelace

Chystáte se vyměnit starou podlahu za novou? Hledáte vhodné řešení podlahy pro nový byt či dům? Vyberte si vhodné materiály i specialisty na pokládání.

Podlahy a různé povrchové krytiny patří k důležitému prvku bydlení a tvoří jeho podstatnou část. Proto je důležitý nejen výběr kvalitních a vhodných materiálů, ale také samotná úprava podkladu a pokládka podlahových krytin.

Pro krycí plochu podlahy si můžete vybrat z materiálů jako dřevo, laminát, PVC, vinyl, koberce atd.

Pokládka podlah, nivelace

Podlahu dělá kvalitní nejen výběr podlahových materiálů, ale také příprava podkladu a samotná pokládka. Důležité je hlavně odstranění zbytků lepidla, betonu a dalších starých materiálů a nečistot, vyrovnání nerovností a trhlin a podobně.

Dlouhá životnost podlahy je závislá na kvalitě podkladu, odolnosti vůči vnějším vlivům a tlaku a před samotnou pokládkou podlahové krytiny musí být povrch čistý, suchý a bez trhlin. Případné odchylky záleží na tom, jaká krytina se bude pokládat. Asi největší odchylky snese laminátová a dřevěná podlaha.

Případné trhliny a nerovnosti se upravují pomocí nivelace.

Jedná se o nivelační stěrku, která má paropropustné a rychle tuhnoucí vlastnosti a vyrábí se pro různé tloušťky povrchu. Záleží tedy především na tom, jak velké trhliny a nerovnosti podklad má nebo také na tom, jakou podlahovou krytinu chcete pokládat. Na trhu jsou totiž různé druhy nivelační stěrky a vyberete si i v případě dřevěné podlahy nebo podlahového vytápění.

Nivelační stěrka se lije přímo na podklad a roztírá se raklí, hladítkem, nivelačním válečkem nebo přístrojově. Záleží na velikosti plochy. Výhodou je rychlé schnutí a již po několika hodinách se nechá po ní chodit a pokládat podlahová krytina. V případě, že je povrch poškozený víc, tak se používá více nivelačních vrstev dle individuálních potřeb.

Způsob pokládání podlahové krytiny již závisí na vybraných materiálech a zkušení řemeslníci si hravě a rychle poradí s přípravou podkladu i se samotným pokládáním podlahových krytin.

 

Ukázka naší práce

Interiéry Mapefi - Martin Petr
Na písku 665/8
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
250 01

Telefon: +420 776 678 086
E-mail: martin.petr2007@seznam.cz
E-mail: petr.cichra@seznam.cz
E-mail: info@interierymapefi.cz

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.